Снимка: Булфото
В малкото италианско градче Пиеве де Солиго близо до Венеция хората вече могат да си приготвят кафе единствено вкъщи. Причината е, че кметът на 12-хилядното градче Стефано Солдан е премахнал всички кафе автомати в обществените сгради.
Целта на тази нестандартна, особено за Италия, мярка е служителите в институции като общината или библиотеката да не губят толкова много време в почивка и да работят повече, предава БНР.
"Хората трябваше да чакат, за да си получат документите, докато служителите стояха пред машините, говореха си и пиеха кафе", казва кметът на Пиеве ди Солиго, пред местен вестник.
До решението на кмета Солдан се е стигнало, след като той многократно е предупреждавал малко над 50-те служители на местната община да не губят толкова много време в пиене на кафе.
Остава да видим дали и други градове, включително и в България, ще вземат пример от Пиеве де Солиго.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Инж. Кирил Ангелов: Имало е сигнали за развитие на свлачищен процес, но не са наблюдавани
Дата: 07/05, 09:29
Празник е! Днес водата може да бъде лечебна
Дата: 07/05, 09:23
Земеделец сигнализира за умишлена атака с дрон по 1400 дка реколта с щети за 400 000 евро
Дата: 07/05, 09:18
Загинали са двама души, а 20 са пострадали при катастрофи у нас през изминалото денонощие
Дата: 07/05, 09:10
Омбудсманът призова Народното събрание за спешни законодателни решения
Дата: 07/05, 09:00