снимка Булфото
Образувани са 10 дисциплинарни производства, а прокуратурата е сезирана с оглед установяването на неправомерни действия на полицейски служители, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Те посочват, че случаят, цитиран по-рано днес в публикация в социалните мрежи от неправителствена организация, е известен на МВР. По него е извършена проверка от дирекциите "Вътрешна сигурност" и "Инспекторат" в министерството. Резултатите от проверката са обективирани в доклад, който предвид съдържащата се в него информация е класифициран, информират от вътрешното министерство.
Въз основа на констатациите, данните за неправомерни действия на полицейски служители и направените предложения в доклада, с разпореждане на министъра на вътрешните работи Даниел Митов от януари 2025 година материалите са изпратени на директора на ГДБОП като дисциплинарно наказващ орган, от когото са образувани 10 дисциплинарни производства, се посочва в съобщението.
Прокуратурата е сезирана незабавно с оглед установяването на неправомерни действия на полицейски служители. Огласяването на повече информация и публичните спекулации биха попречили на разследването и на разкриването на обективната истина, отбелязват от МВР, предаде днес.бг.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Турски тир се преобърна в района на монтанското село Крапчене
Дата: 11/05, 19:10
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 19:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 19:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 19:00
Спартак пусна в продажба билетите за градското дерби при дублиращите отбори
Дата: 11/05, 18:59