Кадър Ютуб
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е разговарял със султана на Оман Хайсам бин Тарик Ал Саид предадоха световните агенции, като се позоваха на говорителката на Белия дом Карълайн Левит.
Тръмп е благодарил на султана, че е организирал в Оман непреки разговори относно иранската ядрена програма между представители на САЩ и на Иран. Тези разговори се състояха в събота.
Тръмп заплашва да нанесе удар по ирански ядрени обекти, ако Иран не постигне споразумение със САЩ по въпроса за ядрената си програма. Иран отрича да има намерение да произведе ядрено оръжие и уверява, че ядрената му програма е само за граждански цели.
Тръмп и султанът на Оман са говорили за следващия кръг от разговори относно иранската ядрена програма, насрочени за събота в Оман, допълва Ройтерс и БТА.
Двамата лидери са обсъждали и продължаващите американски операции срещу йеменските бунтовници хуси.
"Кампанията за максимален натиск над Иран продължава“, заяви Левит. „Президентът даде ясно да се разбере, че иска да види диалог и дискусии с Иран, докато ясно подчертава, че Иран не трябва никога да бъде способен да се сдобие с ядрено оръжие“, каза говорителката и допълни, че Тръмп е заявил това и на оманския лидер.
Редактор "Екип на Петел"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Полицаи спасиха домашни животни от горяща къща в бургаския квартал "Банево"
Дата: 21/12, 19:58
АПИ: Няма нищо вярно в твърденията на Демерджиев за закупена яхта
Дата: 21/12, 19:53
Трима късметлии спечелиха чисто нови BMW 318i в юбилейното „Колелото на съдбата“ на А1
Дата: 21/12, 19:50
Ники Кънчев: Грижата за децата не е по празници, а всеки ден
Дата: 21/12, 19:21