Над 30 деца с хранително натравяне в хотел на „Боровец“


02/04/2025, 17:15

снимка Булфото

Общо 36 са установени с хранително натравяне в хотел в курортния комплекс „Боровец“, съобщи директорът на Регионалната здравна инспекция на Софийска област д-р Розалина Чобанова.

Тя каза, че децата са били на зелено училище и са на възраст между 10 и 14 години. Те са от София и Пловдив.

Оплакванията са настъпили вчера след вечеря. Те са яли зелена салата, спагети с доматен сос, пилешка пържола, кебапчета с пържени картофи, плодове, мляко с ориз, шоколадов мус. Клиничната изява е протекла с повишена температура, болки в корема, повръщане, при някои от тях с диария. Децата са прегледани в Центъра за спешна медицинска помощ в Самоков.

Проверки са направени от служители на РЗИ и Областната дирекция по безопасност на храните. От Здравната инспекция са взели и проби от водите от централния водопровод, плувния басейн и са взети проби от персонала на хотела за микробиологично изследване. От тях няма заболели. 

Не се е наложило лечение на децата в болнично заведение. 

Говорителят на Центъра за спешна медицинска помощ в София Катя Сунгарска уточни, че снощи са прегледани 19 деца, а другата част - днес. Родителите са уведомени и поетапно са ги прибрали, предаде БТА.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Зеленски предупреди чуждестранните лидери да не присъстват на парада в Москва
Дата: 07/05, 21:291 Коментар

Депутат за новите министри: По делата им ще ги познаем дали стават или не
Дата: 07/05, 21:25

България има нов тото милионер
Дата: 07/05, 21:17

Първан Симеонов: Хората казват на Румен Радев, че не обичат крайностите
Дата: 07/05, 21:12

Журналист: „Прогресивна България“ спира популизма в парламента
Дата: 07/05, 20:57

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия