Снимка: Пиксабей
Полицията на град Драма арестува четирима българи. Те внесли в Гърция без необходимите здравни сертификати пет овце и се опитали да ги продадат, посочва БНР.
Целта е печалба, защото цената на месото преди празниците рязко се покачи поради разпространение на шарката по овцете, която унищожи около половин милион животни.
Българите са арестувани по време на продажба на овцете.
Полицията конфискува двете коли, с които животните са транспортирани до Гърция.
Животните са предадени на санитарните власти и ще бъдат унищожени, казаха полицаите.
Българите са нарушили и забраната за транспортиране на животни във връзка със строгите мерки срещу разпространение на шарката по овцете.
Във връзка със случая от Министерството на земеделието напомнят, че е в сила обща забрана за транспортиране на овце и кози в страната.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Калин Вельов: Румен Радев ще представи свой политически проект през есента
Дата: 03/01, 21:45
Тръмп пусна снимка на Мадуро, окован с белезници
Дата: 03/01, 21:38
Започват клинични изпитвания на ваксина срещу свръх доза с фентанил в Нидерландия
Дата: 03/01, 21:35
Портних: ОПГ "Хоризонт" умишлено не прави нищо за пясъчните наноси на пристанище "Карантината", за да създаде проблем
Дата: 03/01, 21:311 Коментар
Тръмп и Рубио заплашиха Куба и Колумбия
Дата: 03/01, 21:26