Ръст на икономиката догодина


09/12/2013, 19:08

снимка: Булфото, архив

Налице са всички предпоставки следващата година да има ръст на икономиката на България. Това заяви премиерът Пламен Орешарски. По думите му за първи път от пет години насам страната ни има реални шансове да излезе от кризата. Основен приоритет на правителството ще бъде развитието на бизнеса и неговата конкурентноспособност, информира TV7.

"Ще работим в подкрепа най-вече на малкия и стартиращ бизнес. Ще преформулираме изцяло работата на банката за развитие в посока насърчаване на малките кредити и кредитите за стартиращ бизнес", заяви министър-председателят.

Според премиера след дълъг период на криза, макар и с малки стъпки, страната ни върви по пътя на икономическото възстановяване. За да подобри бизнес климата, правителството обяви, че работи в няколко насоки - подобряване на работата на приходните агенции, ускоряване на разплащанията с бизнеса и най-важното - намаляване на административните тежести и бюрокрацията.

През новата година ще бъдат въведени и елементи на електронното правителство. По този начин ще се намали корупцията и ще се спести на време на българския бизнес.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лавров: Няма да има милост за Запада
Дата: 08/05, 13:13

Демерджиев пое управлението на МВР
Дата: 08/05, 13:10

Делото „Хасърджиев“: Прокуратурата настоява за по-тежки мерки
Дата: 08/05, 13:04

Радев маха шефа на ДАНС
Дата: 08/05, 12:58

Урсула Фон дер Лайен с първо послание към Румен Радев
Дата: 08/05, 12:54

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия