Снимка: Булфото
Окръжна прокуратура – Пловдив обяви, че ще внесе протест срещу присъдата на Рангел Бизюрев за убийството на 24-годишния Димитър Маринов от Цалапица, предава Дарик.
По-рано той получи 15 години затвор от Окръжен съд – Пловдив за умишлено убийство при първоначален „строг“ режим на изтърпяване.
От прокуратурата припомнят, че обвинението срещу Бизюрев гласи, че умишлено е умъртвил Митко, като убийството е извършено с особена жестокост – нещо, което днес съдът отхвърли и призна Рангел за невиновен именно по квалификацията с особена жестокост.
В протеста Окръжна прокуратура – Пловдив ще поиска той да бъде признат за виновен по горепосочената квалификация – умишлено убийство, извършено с особена жестокост, и наказанието му да бъде увеличено на доживотен затвор, за което пледираше днес прокурорът по делото Борис Михов.
Протестът ще бъде внесе чрез Окръжен съд – Пловдив в Апелативен съд – Пловдив в законния 15-дневен срок.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Вкусът на Гърция – чист зехтин директно от производител
Дата: 07/03, 09:20
Козметика за бебе: какво трябва да знае всеки родител
Дата: 07/03, 09:20
Интензивен трафик на "Капитан Андреево" тази сутрин
Дата: 07/03, 09:19
Дежурството на полицейски патрули и огнеоборци във Варна и региона започна с едноминутно мълчание и включени светлини
Дата: 07/03, 09:07
68 пожара са потушени в страната през изминалите 24 часа, жена загина от пламъците в дома си
Дата: 07/03, 08:53