Пиксабей
17 случаи на ухапани от кърлежи са регистрирани от Регионалната здравна инспекция във Варна за периода 28 март - 3 април.
Всичките са на територията на община Варна, пише Морето.нет.
За сравнение седмица по-рано в областта са били регистрирани само 6 случая.
За периода 28 март - 3 април има регистриран един случаи на лаймска болест. Няма заболели от марсилска треска.
В края на март във Варна започна първото за годината пръскане срещу вредители в обществените зони. Обработката се извършва от общинското предприятие „Дезинфекция, дезинсекция, дератизация“.
В парковете обработката се извършва в късните вечерни или в ранните утринни часове, когато посещаемостта е слаба. Дворовете на училищата се третират по време на пролетната ваканция на учениците. В детските заведения зелените площи също се обработват срещу кърлежи след предварително уведомление на ръководствата.
Дворовете на детските градини ще бъдат пръскани срещу кърлежи в периода 10 - 30 април. През май ще има обработка на детски и спортни площадки и квартални градинки.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Филтър: Слави Трифонов закрива ИТН и тв 7/8
Дата: 07/05, 09:53
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 07/05, 09:47
Депутатите отхвърлиха създаването на комисии за имуществото на Пеевски и влиянието на Прокопиев
Дата: 07/05, 09:43
Инж. Кирил Ангелов: Имало е сигнали за развитие на свлачищен процес, но не са наблюдавани
Дата: 07/05, 09:29
Празник е! Днес водата може да бъде лечебна
Дата: 07/05, 09:23