кадър bTV
редактор Веселин Златков
Не е нужно да се правим на шамани и да чакаме дъжд, за да напълни водоемите. Това заяви по bTV бившият министър на околната среда и водите Нона Караджова. Тя заяви, че трябва дългосрочна стратегия за управлението на водите, което да е поне за 50 години напред.
60% е загубата на вода по мрежата в България, като на някои места е 80%, а в други, като столицата например, е свалена до 40%, каза Караджова.
Тя обясни, че ВиК дружествата не са инвеститори и могат да съберат пари за инвестиции, само ако цената на водата стане прекалено скъпа. Според бившият министър, може да се мисли държавата да дава водни помощи на най-бедните, както има енергийни помощи.
Ако годината е суха, през лятото половин милион българи може да са на режим на водата, предупреди Нона Караджова. Тя подчерта също, че държавата отговоря за доставката на вода до населените места, а общините - за избора на ВиК оператор.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 06:10
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 06:10
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 07/05, 05:50
Спортът по телевизията в четвъртък 7 май
Дата: 07/05, 05:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 04:40