Кадър Youtube
Италианският премиер Джорджа Мелони коментира събитията във Венецуела в пост във "Фейсбук".
"Проследих ситуацията във Венецуела още от началото на събитията. Италия заедно с основните й международни партньори никога не е признавала самопровъзгласената изборна победа на Мадуро, като е осъждала актовете на репресия от страна на режима и винаги е подкрепяла аспирациите на венецуелския народ за преход към демокрацията", казва Мелони в поста във "Фейсук", видя БТА.
Тя добавя, че "в съответствие с историческата позиция на Италия правителството смята, че външните военни действия не са пътят, който трябва да бъде извървян, за да се сложи край на тоталитарните режими, но в същото време възприема за легитимна една намеса от отбранително естество срещу хибридни атаки срещу собствената ѝ сигурност, както е в случая с държавни образувания, които подхранват и благоприятстват наркотрафика".
"Продължаваме да следим с особено внимание положението на италианската общност във Венецуела, чиято сигурност представлява абсолютен приоритет за правителството", заключава Мелони в поста си.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Предшествениците на човека са ходели изправени още преди 7 млн. години
Дата: 05/01, 05:00
Проблемите с простатата не са присъда
Дата: 05/01, 04:10
Народни вярвания: Водата е най-силната стихия и има магическа сила на 5, 6 и 7 януари
Дата: 05/01, 04:00
Корабът "Емона" – царска идея, превърнала се в туристическа атракция
Дата: 05/01, 03:00
Ястията, които са задължителни за Йордановден
Дата: 05/01, 02:001 Коментар