Рекорден срив на цената петрола


09/04/2025, 11:00

Пиксабей

Цените на петрола се понижиха в днешната азиатска търговия до най-ниското си равнище от над четири години.

Това става на фона на очакванията на инвеститорите за спад на търсенето на черното злато в условията на ескалираща търговска война между двете най-големи икономики в света - САЩ и Китай, заради митата, наложени от администрацията на американския президент Доналд Тръмп, предаде Ройтерс, цитира OFFnews.bg.

Фючърсите на сорта Брент от Северно море, който е референтен за европейския пазар, поевтиняха с 1,94 долара или 3,09 на сто до 60,88 долара за барел към 9:00 ч. българско време.

Котировките на американския лек суров петрол с доставка през май се предлагаха с 2,01 долара по-евтино, на цена от 57,57 долара за барел.

Цените на и на двата вида петрол достигнаха най-ниските си равнища от февруари 2021 г., посочва Ройтерс.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Румъния потопи втора баржа, за да удължи работата на АЕЦ "Черна вода"
Дата: 08/08, 17:02

Медицински хеликоптер с две успешни спасителни мисии в Пирин
Дата: 08/08, 16:38

7 екипа на пожарната и доброволци гасят пожара в бобошевското село Висока могила
Дата: 08/08, 16:27

Задържаха 22-годишен шофьор в Козлодуй с положителна проба за метамфетамин
Дата: 08/08, 16:22

Нинова: Йотова да не се крие, а да свика спешно КСНС заради дрона
Дата: 08/08, 16:12

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия