Булфото
Във Варна посрещат антарктическата експедиция
Военният научноизследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий" се прибра у дома след успешна трета мисия до Антарктида. Корабът акостира на Морската гара във Варна и беше посрещнат с военен ритуал.
Сред присъстващите на церемонията бяха проф. Христо Пимпирев, капитан втори ранг Николай Данаилов, флотилен адмирал Калин Калинов – началник на Висшето военноморско училище, командирът на Военоморските сили контраадмирал Кирил Михайлов, ректорът на СУ "Св. Климент Охридски" проф. Георги Вълчев.
Корабът отплава на третата си експедиция до Ледения континент на 7 ноември миналата година.
Този път на борда му бе оборудвана и космическа лаборатория. Капитан на кораба е Радко Муевски.
Проектът с научноизследователския кораб „Св. св. Кирил и Методий“ е един от най-успешните
С плавателния съд бе пренесено до българската база на остров Ливингстън оборудването за новата лаборатория на родните учени, която бе открита официално през февруари
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 25/06, 00:20
Швейцария и Босна завършиха с победи в групата си на Мондиал 2026
Дата: 25/06, 00:00
Петима са под карантина, след като пътували със заразен от ебола
Дата: 24/06, 23:46
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 24/06, 23:40
Арестуваха шофьора на ТИР-а, който блъсна кола и уби трима души на "Тракия"
Дата: 24/06, 23:341 Коментар