Снимка: Община Кричим
Автобус на частна транспортна фирма бе спрян от движение, след като полицаи констатираха технически неизправности - износени гуми и повредено предно стъкло. Той трябвало да превози ученици от Кричим до Банско за тридневно зелено училище, предава БТА.
За проблема сигнализираха родители, а кметът на Кричим Атанас Калчев призова компетентните държавни институции да извършат пълна проверка и да наложат съответните санкции.
Проверката на превозното средство е извършена от полицаи от Районно управление - Стамболийски няколко минути преди да отпътува. В него вече били качени ученици от първи до четвърти клас от СУ „П. Р. Славейков“.
"Фактът, че автобус, собственост на транспортна фирма, е бил подготвен за пътуване, въпреки явни технически неизправности, е изключително тревожен. Сигурността при превоз на деца не подлежи на компромис“, посочи Калчев.
Фирмата превозвач е изпратила друг автобус за превоза, който също е бил подложен на проверка и се оказал изправен.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Голяма част от Кюстендилска област остава без ток в понеделник
Дата: 10/05, 11:10
Спартак Варна играе за задължителна победа срещу Славия у дома
Дата: 10/05, 11:00
Сергей Станишев: Румен Радев няма да бъде "втори Орбан"
Дата: 10/05, 10:59
Служители на испанските здравни власти се качиха на круиза с хантавирус за евакуация на пътниците
Дата: 10/05, 10:54
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 10:40