Снимка: Булфото
Още 47 зрелостници са подали заявления да положат матура по математика, след като Министерството на образованието и науката даде извънреден 10-дневен срок, в който да се възползват от тази възможност. По-голяма част от тях (44) са я посочили като допълнителен държавен зрелостен изпит по общообразователна подготовка, с което общият брой на пожелалите да се явят се увеличава с над 6 %.
Матура върху профилираната подготовка по математика се очаква да положат общо 1389 зрелостници като втори задължителен държавен зрелостен изпит и 318 като допълнителен.
МОН предостави възможността на зрелостниците да променят вече направения си избор, за да могат да имат по-голям шанс при кандидатстване във висше училище.
Дарик припомня, че от следващата академична година се предвижда 15% от приема в направление "Икономика" да бъде обвързан с полагането на държавен зрелостен изпит по математика. Промяната има за цел да повиши качеството на обучението в икономическите специалности и да предостави на студентите и завършилите по-добри възможности за успешна реализация.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Авария оставя без вода днес абонати във Варна
Дата: 10/05, 10:18
Проф. Дейвид Шулц: Тръмп търси "нов Орбан" в Европа, за да разбие консенсуса в ЕС
Дата: 10/05, 10:10
Катастрофа по пътя Добрич - Варна затруднява движението
Дата: 10/05, 10:04
Русия и Украйна се обвиниха взаимно в нарушения на тридневното примирие
Дата: 10/05, 09:59