Допълнителни екипи на "Пътна полиция" ще следят за нарушения през празничните дни


18/04/2025, 08:48

Снимка: Булфото

По време на Великденските празници и през почивните дни са ангажирани изключително голям брой полицейски служители, които ще следят за употребата на алкохол, наркотични вещества, техническата изправност на автомобилите и неправилните маневри, които водят до пътно-транспортни произшествия, събщава БНТ.

"Целта е да не допускаме инциденти и пътно-транспортни произшествия. В наша помощ имаме и небрандирани автомобили, цивилни автомобили с цивилни служители, които ще следят за нарушения на Закона за движение по пътищата. Те ще ги снимат и ще ги подават на нашите колеги. Нашите колеги, ако могат да ги спрат на място, ще ги санкционират, ако не могат, ще ги санкционираме на по-късен етап", обясни на брифинг инсп. Иво Биков от "Пътна полиция" - СДВР.

За разлика от вчера, от "Пътна полиция" очакват днес трафикът по пътищата да е много по-спокоен. През вчерашния ден са заловени 10 шофьори да карат след употреба на алкохол. През нощта моторист е самокатастрофирал и дал положителна проба за алкохол - над 2 промила.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Почина бившият директор на Пловдивския архив
Дата: 11/05, 23:14

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 23:10

Тръмп спира федералните данъци върху горивата
Дата: 11/05, 23:07

Дават ход на делото срещу 21-годишния Михаил, обвинен за смъртта на Йоана
Дата: 11/05, 23:00

Внесоха законопроект за по-строга забрана на китайските автомобили в САЩ
Дата: 11/05, 22:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия