Стопкадър Нова Тв
"Петел" следи какво се случва след важна среща за света в Рим.
Втори кръг от преговорите между САЩ и Иран по ядрената програма на ислямската република се проведе в Рим, след като мястото на срещата беше преместено два пъти. Страните бяха представени от иранския външен министър Абас Арагчи и пратеника на американския президент Доналд Тръмп - Стив Уиткоф, а разговорите бяха определени като "позитивни и конструктивни".
Посредник в преговорите беше външният министър на Оман Бадр ал Бусаиди, пише nova.bg.
Според говорител на иранското външно министерство ислямската република и САЩ са се разбрали през следващите дни да продължат с разговорите на техническо ниво.
Очаква се непрекият диалог да бъде продължен с 3-ти кръг идната събота.
В началото на седмицата американският президент Доналд Тръмп предупреди, че е готов да нанесе удари по ирански ядрени обекти, ако дипломацията се провали.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Броят на жертвите на двойното земетресение във Венецуела надхвърли 1400 души
Дата: 27/06, 22:10
Емануел Луканов: И Спартак, и Дунав най-вероятно ще претърпят промени в позитивен аспект
Дата: 27/06, 22:06
От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 27/06, 22:00
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 27/06, 22:00
Почина Юлий Славов
Дата: 27/06, 21:54