Пиксабей
DHL временно спря изпращането на пакети над $800 до САЩ. Причината за решението е "митническият хаос, предизвикан от Доналд Тръмп", пише Der Spiegel. Ограниченията ще влязат в сила на 21 април и ще засегнат пратките на стоки до физически лица в Съединените щати. Това е временна мярка, казват от DHL, предаде Сега.
Логистичната компания взе това решение, защото сега САЩ изисква всички колети на стойност над $800 да преминат през официална процедура за освобождаване при внос. Преди това прагът беше 2500 долара.
От DHL обясняват, че промяната "е предизвикала скок в броя на официалните митнически освобождавания, които обработваме денонощно". Компанията предупреди, че заради това и доставката на “пратки на стойност над $800, независимо от произхода, може да е обект на многодневни закъснения“.
Засега облекчение не се очаква. Белият дом е категоричен в намерението си да ограничи доставките и под 800 долара - особено тези, изпратени от Китай и Хонконг - на 2 май, когато ще затвори вратичката, позволяваща на пакети с ниска стойност да влизат в САЩ, без да се налагат никакви мита. Премахването на така нареченото правило "de minimis" ще засегне компании като Shein и Temu, които вече предупредиха, че ще увеличат цените "поради скорошни промени в глобалните търговски правила и тарифи".
Миналата седмица Hongkong Post съобщи, че спира изпращането на пакети до САЩ по море и от 27 април ще спре да приема колети, предназначени за Америка. В изявлението на компанията се казва: „САЩ са неразумни, тормозят и злоупотребяват с митата“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
„Ролинг Стоунс” официално обявиха новия си албум
Дата: 06/05, 12:45
Главният секретар на МВР Георги Кандев: Истината е, че храбростта рядко идва с гръм. Тя започва с малък избор
Дата: 06/05, 12:33
Затварят временно ул. „Вълноломна“ на 7 май
Дата: 06/05, 12:23
Джон Малкович получи хърватско гражданство
Дата: 06/05, 12:151 Коментар
След сканиране на свлачището край Смолян се появиха още по-големи проблеми
Дата: 06/05, 12:031 Коментар