Кадър БАН
Три нови силни труса са регистрирани в Истанбул след мощното земетресение от над 6 по Рихтер, станало по-рано днес.
Земетресение от 3,5 по Рихтер е първото, последвано от 5 и отново 3,5. Те са усетени в 15:12 ч. местно време.
Според очевидци последните три труса са усетени и у нас - в Ямбол, Бургас, Царево, Поморие, Сливен, Смолян и Варна, предаде Блиц.
По данни на Дирекцията за управление при бедствия и извънредни ситуации (АФАД) епицентърът на днешния трус е бил в Мраморно море, край бреговете на град Силиври, окръг Истанбул.
Земетресението е станало в 12:49 ч. на дълбочина 6,99 км. То е било последвано от множество вторични трусове, най-силните от които са били с магнитуд 4,4 и 4,9, посочват турските медии.
Трусът предизвика силна паника сред населението, но засега няма данни за нанесени поражения.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На днешната дата в историята
Дата: 10/05, 04:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 03:00
Рожден ден празнува Силвестър Силвестров
Дата: 10/05, 03:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 02:20
Меси с гол и две асистенции при победа на Интер Маями
Дата: 10/05, 02:00