Снимка: Пиксабей
Украинската делегация е имала продуктивни и успешни разговори с американския пратеник Кийт Келог в Лондон, заяви украинският министър на отбраната Рустем Умеров.
Той посочи, че сред темите е била последователната позиция на Киев по примирие с Русия и гаранции за сигурността на Украйна.
Планираните преговори в Лондон между Съединените щати, Украйна и европейските ѝ съюзници за край на войната преминаха на по-ниско равнище след оттеглянето на американския държавен секретар Марко Рубио и специалния пратеник Стив Уиткоф. Срещата на външните министри беше отменена, допълва БНТ.
Според медийни публикации американският план за мир предвижда отказ на Украйна от Крим и други окупирани територии. Американският президент определи като вредно за мирните преговори изявление на Зеленски, че няма да признае руската окупация на Крим.
"Крим беше изгубен преди години и сега дори не е предмет на обсъждане", се казва в пост на Тръмп.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Варна отбеляза Деня на храбростта и празника на Българската армия
Дата: 06/05, 13:22
Учени: Черно море се затопля, предстоят екстремни явления
Дата: 06/05, 13:15
Стефка Костадинова даде пълномощно на Весела Лечева
Дата: 06/05, 13:05
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 13:00