Булфото
Западът няма да се спре пред нищо, за да запази хегемонията. Ето защо, например, не може да се изключи ново беззаконие от страна на МНС. Това каза заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев в статия, публикувана в първия брой за 2025 г. на списанието "Право" на Санкт Петербургския държавен университет, предаде Новини.бг.
„Какви други беззакония от страна на МНС могат да последват, не е известно. Западът, който бързо губи позициите си в света и вече не е в състояние да наложи волята си на по-голямата част от човечеството, фалира и няма да се спре пред нищо. Това е опасност, която трябва да се вземе предвид“, каза още Медведев.
„Заповедта на Международния наказателен съд срещу руския президент Владимир Путин е незаконна и ако някоя страна възнамерява да я наложи, те трябва да разберат последствията от конфликт с ядрена сила. Вече ми се наложи да пиша за това, което може да последва изпълнението на незаконно решение на МНС срещу държавен глава, който не е страна по статута на съда. Самото изпълнение на такова решение може да се счита за casus belli (на латински „повод за война“) срещу страните, участващи в неговото приемане. Струва ли си да говорим за опасността от подобни решения срещу ръководството на ядрена сила и постоянен член на сигурността на ООН съвет“, добави Медведев.
Медведев също така предупреди, че тези, които са издали заповедта, "могат и трябва да бъдат преследвани от следствените и съдебните органи на страната, чието ръководство е незаконно подведено под отговорност".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Баскетболистите на Балкан с втора победа над Черно море Тича
Дата: 11/05, 22:24
Мълния изпепели къща в Мъглиж
Дата: 11/05, 22:05
Икономист: Раздутата държавна администрация помпа цените, заплатите в държавния сектор изпревариха частния
Дата: 11/05, 21:48