Снимка: Пиксабей, илюстративна
Районна прокуратура-Пловдив се самосезира по публикации в медиите и разпореди проверка във връзка с изнесени данни за 15-годишно момиче, изпаднало в тежко състояние след употреба на вейп в Пловдив, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.
От пресцентъра на Университетска многопрофилна болница за активно лечение (УМБАЛ) “Свети Георги“ съобщиха за БТА, че на 26 април в Клиниката по педиатрия към лечебното заведение е приет пациент на 15 години в тежко състояние. Към момента състоянието на момичето е стабилно и остава за наблюдение.
От УМБАЛ “Свети Георги“ уточниха, че повече информация не може да бъде предоставена. Причината за състоянието на детето все още се изяснява.
Наблюдаващият прокурор е разпоредил за събиране на данни относно състоянието на момичето, прилагане на медицинска документация, снемане на обяснения от очевидци, както и установяване на начина на придобиване на устройството.
Проверката се извършва с оглед на събиране на данни за извършено престъпление по чл. 350 от Наказателния кодекс – за изготвяне, предлагане или продаване на опасни за здравето на хората вещества. Срокът за приключването на проверката е десет дневен.
Проверката е възложена да бъде извършена от служители на ОД на МВР – Пловдив.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мартин, създал "Черна писта", със стряскащи данни за катастрофите у нас
Дата: 27/06, 00:26
Франция спечели срещу Норвегия, Сенегал победи убедително Ирак в последните срещи от група I
Дата: 27/06, 00:13
Полицията в Разград санкционира нарушител след сигнал и проверява случай с непълнолетен шофьор
Дата: 27/06, 00:05
Първи проверки по морето: 11 установени нарушения по плажове и в заведения
Дата: 26/06, 23:45
Софийската градска прокуратура разследва ОПГ за имотни измами във Варна
Дата: 26/06, 23:22