фото: Mark Hirschey, Уикипедия
Уорън Бъфет съобщи, че ще се оттегли от поста на главен изпълнителен директор на „Бъркшър Хатауей”, предаде Би Би Си. Инвеститорът ветеран, известен като „Оракулът от Омаха”, заяви по време на годишната среща на компанията, че ще предаде ръководството на заместник-председателя Грег Ейбъл.
„Смятам, че е настъпил моментът, в който Грег трябва да стане главен изпълнителен директор на компанията в края на годината”, каза 94-годишният бизнесмен.
Бъфет, който превърна „Бъркшър Хатауей” от фалирало предприятие за производство на текстил в инвестиционен гигант с пазарна капитализация от 1,16 млрд. долара, е може би най-успешният инвеститор в света, посочва Би Би Си.
„Бъркшър Хатауей” притежава повече от 60 компании, сред които застрахователно дружество, производител на батерии и верига ресторанти.
Освен това има големи дялове в Apple, Coca Cola, Bank of America и American Express и др., припомня Нова тв.
Миналият месец Уорън Бъфет, който е раздал милиарди за благотворителност, беше класиран от „Блумбърг" на четвърто място по богатство в света, с нетно състояние от 154 млрд. долара.
Въпреки богатството си, Бъфет живее в скромна къща в Омаха, Небраска, повече от 65 години.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
В Добринище отбелязват Гергьовден с обичая „Топене на китки“
Дата: 06/05, 07:32
В 10.00 часа ще се състои тържествен водосвет на бойните знамена
Дата: 06/05, 07:24
На Гергьовден Каварна чества празника на града
Дата: 06/05, 07:16
Товарен кораб е бил ударен от снаряд в Ормузкия проток
Дата: 06/05, 07:08
Цените на петрола тръгнаха надолу след сигнал от Тръмп
Дата: 06/05, 07:00