Снимка Булфото, архив
Вертолети от състава на Военновъздушните сили ще изпълнят полети с прелитане на малка височина над град София, площад "Княз Александър I" от днес до 6 май във връзка с подготовката на военния парад за честване на Деня на храбростта и празник на Българската армия. Това съобщиха от Министерството на отбраната.
Днес полетите ще бъдат от 10:00 ч. до 10:30 ч., утре - от 10:30 ч. до 11:00 ч. с резервни часове от 16:00 ч. до 16:30 ч., а на 6 май - от 10:20 ч. до 11:00 ч., предава БНТ.
С оглед на сигурността не е желателно в тези времеви прозорци на посочените дати гражданите да използват безпилотни летателни апарати, добавиха от Министерството на отбраната.
Денят на храбростта и празник на Българската армия ще бъде отбелязан с водосвет на бойните знамена и знамената-светини и с военен парад. В ритуалите по повод 6 май ще участват министърът на отбраната Атанас Запрянов, началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов, висши офицери от Българската армия. Поканени са да присъстват президентът и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили на Република България Румен Радев, представители на Народното събрание, Министерския съвет, Дипломатическия корпус, военно-патриотичните съюзи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп обяви за удължаване на примирието с Иран
Дата: 21/04, 23:34
Журналистът Валерия Велева: "Все още нямаме дори юридически субект - партия "Прогресивна България" - тя е само учредена"
Дата: 21/04, 23:27
Никола Цолов с бронз на картинг шампионата по издръжливост в Хасково
Дата: 21/04, 23:21
Половин Шумен остана без вода днес след поредна авария
Дата: 21/04, 23:14
Трафик нюз: 22-годишният, задържан за убийството на баща си в Пловдив, е направил частични самопризнания
Дата: 21/04, 23:07