Майката на починалата Андреа: Не обърнаха внимание на детето, казаха, че й няма нищо


04/05/2025, 20:39

Кадър бТВ

Проговори майката на починалото момиченце от Литаково.

Протест заради 7-годишно дете, което е издъхнало в линейка на Спешната помощ на път от Ботевград към столичния "Пирогов" вчера. Прокуратурата започна разследване, а близки на момиченцето от Литаково и жители на селото се събраха пред спешното отделение в Ботевград. Хората искаха отговор на въпроса защо се е стигнало до този инцидент. На място има засилено полицейско присъствие. 7-годишното момиче е прието с болки в корема. Лекарският екип взима решение детето да бъде транспортирано с линейка до „Пирогов“.

Там обаче момичето пристига в състояние несъвместимо с живота, посочват от болницата. Екипите правят опит за реанимация, но без успех.

През последната седмица 7-годишната Андреа няколко пъти е посещавала лекар, разказа майка ѝ.

„Не ми обърнаха внимание на детето, докато беше живо. Те не ми казаха какво ѝ е. Казаха, че ѝ няма нищо“, казва тя пред БТВ.

Така до вчера, когато състоянието на детето се влошава.

„Момичето взе да повръща, качват се в колата и я закарват в Ботевград. Докторът казва, че ѝ няма нищо. Ние искаме линейка, детето се влошава. Бащата и майката тръгват с детето с колата да я карат в София, но се влошава и се връщат в Ботевград“, разказва бабата на Андреа.

Така по спешност линейка тръгва към „Пирогов“ с детето.

От болницата в Ботевград коментират, че в спешния автомобил е имало и реаниматор. Пред „Пирогов“ родителите разбират за смъртта на детето. Стига се и до напрежение.

От „Пирогов“ излязоха с позиция: „Детето е пристигнало в спешната болница в състояние несъвместимо с живота. Екипите на "Пирогов" провеждат реанимационни мероприятия, но без резултат.“

Прокуратурата разследва случая. От Спешната помощ засега се въздържат от коментар.

„Искам си детето и ако има правосъдие, да има“, казва майката на Андреа.

Директорът на болницата в Ботевград каза, че в линейката е бил реаниматорът на лечебното заведение, който е направил всичко необходимо. По думите му тече разследване и изказа съболезнования на семейството.

Утре кметът на Ботевград организира среща с представители на протестиращите и директора на болницата, пише novini.bg.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Мартин Димитров: Предложените мерки срещу инфлацията са недостатъчни, но ги разбираме като начало на дебат
Дата: 11/05, 17:46

Добри новини за Любен Дилов от Италия - състоянието му се подобрява
Дата: 11/05, 17:37

Кръводарителска акция ще има в Белослав
Дата: 11/05, 17:27

Двама мотористи пострадаха при катастрофи в Кърджалийско
Дата: 11/05, 17:04

Министър Георги Пеев изиска подробни доклади за безопасността в жп транспорта
Дата: 11/05, 17:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия