Пиксабей
Най-доходната работа в България се оказа да пишеш фалшиви новини.
Дават до 10 000 евро заплата за хора, които да пускат фалшиви отзиви и да трупат лайкове на публикации и сайтове за продажба на продукти и услуги.
Оферти с такива предложения идват както на съобщения в социалните мрежи и електронните пощи, така и по телефон, без номер за обратна връзка, а и с имейл, пише "Телеграф".
В една от офертите пише, че динамична компания търси страстни и отговорни хора, които да се присъединят към екипа й. От 60 до 120 минути на ден е ангажиментът за изпълнение на задачи за онлайн оптимизация.
Въпросните задачи са свързани с трупане на лайкове от различни профили или оставяне на отзиви. Заплатата е между 20 евро на ден до 10 000 евро за дългосрочен период. За свързване с компанията пък е предоставен номер и е посочено изрично, че условието е да сте над 20 години. На други места пък заплащането е на парче, като цената е от 0,50 до 1 евро на приложение.
Фалшивите отзиви пък обикновено се появяват под публикации в социалните мрежи на изключително евтини или непознати фирми за продукти и услуги, което трябва автоматично да ви сигнализира, че нещо не е наред, коментира Богомил Николов от Асоциация „Активни потребители“.
Той посочи за пример публикация, която му изскача в телефона при отваряне на новините в Гугъл, в която се рекламира климатик за 167 лева. Реално обаче това не е климатик. В същото време под публикацията излизат много отзиви на доволни клиенти.
Реално това са сайтове близнаци, защото само с подмяна на домейна с този в Румъния или Гърция излиза същата страница, но вече на продукта пише, че е печка, а не климатик.
Николов коментира, че все повече се използват тези практики за реклама на лекарства и непознати добавки. Под тях се слагат фалшиви отзиви, например: „Бях в болница и се влошавах, докато не открих това лекарство.“ Използват се и лица на известни личности, които след това отричат да са участвали в реклама, но реално няма и как да осъдят фирмата за измама. Причината е, че обикновено при проследяване на регистрацията се оказва, че са на Британските или Вирджинските острови, посочи Николов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кристиано Роналдо и Лионел Меси загубиха няколко милиона последователи заради мащабна кампания на Meta
Дата: 08/05, 02:001 Коментар
Глобяват Община Шумен за недостатъчен контрол на сметището
Дата: 08/05, 01:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 01:00
На 8 май църквата почита паметта на Свети апостол и евангелист Йоан Богослов, честват се имената на Йоан, Йоана, Иван, Иванка
Дата: 08/05, 01:00
Роналдо с гол номер 100 в саудитското първенство
Дата: 08/05, 00:45