Снимка: Булфото, архив
При съвместна проверка на Регионалната инспекция по околната среда и водите – София (РИОСВ - София) с представители на Басейнова дирекция „Дунавски район“ (БДДР) и Изпълнителна агенция по околната среда и водите (ИАОС) беше установен филм от нефтопродукти по повърхността на водата откъм левия бряг на река Искър, съобщиха от РИОСВ.
Във връзка с постъпил сигнал за замърсяване на реката при въжения мост в кв. "Курило", гр. Нови Искър по-рано днес, Регионалната инспекция незабавно е изпратила екип за проверка и е сезирала Басейновата дирекция.
По възлагане на БДДР е взета и контролна водна проба за експресен анализ, при който измерените показатели на място не са посочили отклонения от нормата.
От РИОСВ съобщиха, че в хода на проверката при извършен обход срещу течението на реката е установено изтичане на води със специфична миризма и наличие на нефтен филм.
На място е направен оглед на ревизионна шахта в заграден терен, стопанисван от „ГИД Инженеринг“ ООД. В шахтата е констатирано протичане на води със специфичен мирис на нефтопродукти. На дружеството е дадено предписание за незабавно преустановяване на отвеждането на води към река Искър.
От РИОСВ заявиха, че екипът им ще продължи да осъществява контрол по случая и при необходимост ще предприеме допълнителни административни мерки.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Николай Михайлов към Боби Михайлов: Липсваш ми всеки ден
Дата: 09/05, 23:00
Антонио Коща: ЕС ще трябва да преговаря с Русия
Дата: 09/05, 22:591 Коментар
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 22:50
Левски вдигна 27-ата титла в историята си
Дата: 09/05, 22:45
Путин: Войната върви към своя край
Дата: 09/05, 22:333 Коментара