Анонимен сигнал от ромската махала на Петрич е "предал" майката на откритото неглижирано бебе, което изправи на крака полиция, прокуратура и лекари от Петрич до Благоевград, съобщи struma.com.
Сигналът постъпил в отдела за Закрила на детето в южния град миналата седмица, откъдето са отишли мигновено на посочения адрес. В "бърлога" в ромската махала на града е намерена майката в момент, в който кърмела бебето си.
Жената не отговорила на въпроса кога и къде е родила детето, което е тежало под 4 килограма в момента, в който социалните го открили, тя не си спомняла нито къде, нито кога го е родила. От две седмици се подвизавала в ромската махала в Петрич и никой не знае, откъде е дошла.
Детето е иззето и настанено в детско отделение на болницата в Петрич, захранено е и е транспортирано до дома в Благоевград, откъдето направиха връзката и с МБАЛ Благоевград. Незабавно е сезирана полицията и прокуратурата. Установено е, че не само бебето няма име и ЕГН, но и майката няма лична карта. Тя отказва да говори. "За бебето бяха положени максимални усилия, надяваме се да сме успели да спасим един човешки живот, казаха от Закрила на детето в Петрич.
* Снимката е илюстративна
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 26/06, 12:10
От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 26/06, 12:10
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 26/06, 12:10
Жена е в тежко състояние след удар от кола в Русе
Дата: 26/06, 12:06
Заловиха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Дата: 26/06, 12:03