Политолог: Как няма да излязат на улицата, като получават заплати от 2400 лева


14/05/2025, 16:39

Редактор: Недко Петров

Стопкадри Нова Тв

Блокадата в София бе широко обсъдена в наше публицистично предаване. Политолог веднага реагира, след като чу какво каза протестираща ватманка. Тя каза, че взима 3000 лева, но рядко, и с много дежурства и клас, докато начинаещ ватман не може да вземе заплата повече от 2400 лева.

Според мен заплатите, които споменаха протестиращите, са доста ниски и са много под средната заплата за София, която, мисля, че е около 3400 лева. Така че такъв протест явно е нужен, но аз не разбирам защо това е поредното нещо, което ни завари неподготвени, както всяка година ни сварва неподготвени снега, започна Дария-Лора Дачева.

Едва ли вчера е обявен този протест. Според мен можеха да се вземат много по-рано мерки, за да не се наруши ритъма на града, и също така за мен фокуса на кмета Терзиев още от началото трябваше да бъде именно в тези проблемни сфери. А сега хората и утре могат да се возят по велоалеите, които екипа на Васил Терзиев построи, и мисля, че ще стигнат навреме, тъй като те са направо като магистрали, добави тя. 

Композиторът Асен Аврамов пък заяви по Нова Тв: Не знам дали властите в София ще спрат хаоса. Щом обаче това се е случило, това означава, че съществува проблем, който е бил неглижиран под една или друга форма, докато дойде момента той някакси като един цирей да се пукне. Смятам, че ще бъде правилно, ако направят печеливш градския транспорт и една част от него да стане напълно частен.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Костадинов: Предложените от формацията на Радев мерки показват некомпетентност
Дата: 11/05, 18:081 Коментар

Навръх 35-ата си годишнина ПГИТ „Д-р Иван Богоров“ във Варна разкри STEM център
Дата: 11/05, 17:59

Писториус: Думите на Путин за край на войната в Украйна може да са поредната измама
Дата: 11/05, 17:541 Коментар

Мартин Димитров: Предложените мерки срещу инфлацията са недостатъчни, но ги разбираме като начало на дебат
Дата: 11/05, 17:46

Добри новини за Любен Дилов от Италия - състоянието му се подобрява
Дата: 11/05, 17:37

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия