Здравни инспектори от Монтана търсят опасно лепило за изкуствени декоративни нокти, съобщиха от регионалната здравна инспекция в областния град, цитиранa от "Tрибали".
Проверката е започнала след сигнал в комисията за защита на потребителите.
Жалбата е подадена от жена, която наранила пръстите си, докато ползвала лепилото. Продуктът ѝ причинил изгаряния от втора- трета степен. Клиентката потърсила правата си в комисията за защита на потребителите, а те алармирали здравното министерство, каза директорът на регионалната здравна инспекция в Монтана д-р Даниела Караилиева.
"Продуктът, който причинил изгарянията, е "Нейл глю", но ние ще проверяваме и останалите лепила за нокти. В някои от тях се съдържа цианоакрилат. Точно тази съставка осигурява моментния ефект. Това означава, че наличието ѝ трябва да бъде обозначено не само на опаковката, но и на самата тубичка.
Трябва да има текст „Опасно, залепва за секунди към кожата и очите". Предположенията са, че точно поради липсата на предупреждението клиентката се изгорила. Тя не е имала информация за правилното използване на лепилото и затова се е стигнало до увреждане на кожата", поясни д-р Караилиева.
снимката е илюстративна
Брегов: Обществото плаща пряко за бездействието и некомпетентността в съдебната система
Дата: 12/05, 21:25
Италиански съд постанови, че едно дете може да има трима родители
Дата: 12/05, 21:152 Коментара
Радев сменя всички областни управители
Дата: 12/05, 20:54
България подкрепя многонационална мисия за гарантиране свободата на корабоплаването в Ормузкия проток
Дата: 12/05, 20:53
Строители предлагат да платят за обследване на ВиК-инфраструктурата в южния район на Варна
Дата: 12/05, 20:48