Булфото
Наземният транспорт в София продължава да е в стачка и днес, метрото се движи по-често, с намалени интервали и с повече мотриси, съобщиха пред БТА от Столичната община.
Протестът на служителите в наземния градски транспорт в столицата започна в сряда под наслов „Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика“.
Движението по основните столични булеварди е спокойно и трафикът е обичаен за всеки работен ден, видя репортер на БТА. По-интензивно е движението по „Цариградско шосе“, към 7:30 ч. нямаше задръствания на Орлов мост и на кръстовището при Софийския университет.
От "Пътна полиция" съобщиха, че движението в столицата тази сутрин е с типичната за дъжодвен ден интензивност. Забелязва се натоварване на някои кръстовища, също обичайно за работни дни в София.
Синдикатите настояват за спешно отпускане на допълнителен финансов ресурс от държавния бюджет в размер на 40,7 млн. лв. Оттам очакват 29 млн. лв. за столичния градски транспорт, 6,5 млн. лв. за градския транспорт във Варна, 0,7 млн. лв. за този в Русе и 4,5 млн. лв. за Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“, информираха от Конфедерацията на независимите синдикати в България.
След вчерашната среща на синдикатите, която продължи повече от три часа, кметът на София Васил Терзиев посочи, че е отправена покана за продължаване на разговорите в понеделник, 19 май, от 8:00 часа. Срещата ще се състои, само ако има разбиране и започне да се движи и наземният транспорт, и метрото, за да не се налага софиянци да бъдат заложници на нашите разговори, каза Терзиев. Той допълни, че предлагат 100 лв. нетно върху основните заплати в четирите дружества плюс 100% увеличение на бонуса в електротранспорта и автотранспорта, който е около 300 лв.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Киселова: В кабинета "Радев" има нещо старо, нещо синьо и нещо ново
Дата: 08/05, 10:20
Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09
Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08
Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08
„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02