снимка: Булфото
Украйна очаква отговор в следващите часове на исканията, отправени към Русия, съобщи френският президент Еманюел Макрон, цитиран от ДПАи БТА.
"След това отново ще имаме възможност да обменим мнения с президента на САЩ Доналд Тръмп", заяви Макрон след края на срещата на европейските лидери в албанската столица Тирана.
Френският президент по-рано днес взе участие в телефонен разговор с Тръмп заедно с украинския си колега Володимир Зеленски, германския канцлер Фридрих Мерц, британския премиер Киър Стармър и полския министър-председател Доналд Туск.
"Ясно е, че предложението за безусловно спиране на огъня е единствената конкретна инициатива, която е на масата в момента", посочи стопанинът на Елисейския дворец.
Макрон допълни, че се подготвят нови санкции в координация със САЩ, в случай че от Москва не постъпи положителен отговор.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ромската общност чества днес празника Едерлез
Дата: 06/05, 08:05
Тръмп спира "Проект Свобода" в Ормузкия проток
Дата: 06/05, 07:51
Над 40 хиляди гости от целия свят вече пристигат у нас за старта на Джиро д’Италия
Дата: 06/05, 07:40
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 07:40
В Добринище отбелязват Гергьовден с обичая „Топене на китки“
Дата: 06/05, 07:32