Родители: Между 5000 и 10 000 лева излиза абитуриентската тази година


19/05/2025, 09:29

Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова тв

Остават броени дни до тазгодишните абитуриентски балове. По сметки на родителите между 5 000 и 10 000 лева може да излезе едно изпращане на абитуриент тази година. 

Подготовката за бала на дъщеря ми започна още с началото учебната година. Започнахме да търсим рокля, обувки, фотограф, запазихме и мястото на събитието, коментира пред Нова тв Десислава Димитрова, майка на Виктория. 

Седмица преди самият бал се прави маникюр. В самият ден прическата, след това грима и накрая обличането на тоалета. 

Средно грима струва 90 лева, като пробния е още 50 лева. Средно за русенско са тези цени, коментира жената. 

За облеклото си Виктория се е спряла на визия в злато. Спряла се е на известен български дизайнер, а роклята купили втора ръка, като по този начин успели да спестят над 2000 лева от цената на роклята, която им излязла 900 лева.

Тази рокля все пак ще бъде носена 3 часа и няма смисъл да се дават 3000-4000 лева. Спестените пари обаче ще вложим в гости и подаръци, посочи Десислава. 

Цената на обувките е 50 лева, което е нормално. Чантата струва 250 лева, коментира Виктория.

Общо за самата визия майката и дъщерята ще платят 1500 лева. Вики има късмет, че майка й е специалист в областта на грима и маникюра, така че по това перо ще се спестят малко пари. 

Кувертите са 160 лева, а албумите със снимка са 50-60 лева в зависимост от качеството. Дискотеката ще излезе 90 лева. За нощния клуб Виктория ще облече друг тоалет, който струва 120 лева. Най-сериозният разход на Виктория ще е посрещането на гостите. След пандемията най-честата практика е роднините, познатите и приятелите да се посрещат в ресторант. Десислава и Виктория ще посрещнат около 50-60 човека. Менюто е около 30 - 50 лева на човек, като в техния случай сметката ще излезе около 3000 лева в ресторанта. 

За бала на дъщеря си спестява Десислава спестява отдавна. Опитала се да се вмести в бюджетен вариант от около 5000 лева. 

Имам приятелка, която тегли заем, за да може да си посрещне гостите. Не може да отдели наведнъж толкова пари, коментира тя.

И за да бъдат на нивото на Вики родителите й също подновяват гардероба си с официално облекло за бала. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Хаос по летищата в Европа заради нови гранични правила и недостиг на гориво
Дата: 09/05, 10:31

Проф. Христова за борбата с кърлежите: Задушаването им с мазнина не помага
Дата: 09/05, 10:19

Радев: Разбира се, че ще оставим Георги Кандев, той доказа своите качества
Дата: 09/05, 10:11

Полицията издирва 71-годишния Антон от Перник
Дата: 09/05, 10:09

Председателят на НСИ: За първи път имаме покачване при абсолютно всички стоки и услуги
Дата: 09/05, 10:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия