Пиксабей
Японският земеделски министър подаде оставка днес след гаф с коментар за ориза, който разгневи страната, разтревожена от повишаващите се цени на зърнената култура, предаде АФП, цитирана от БНР.
Таку Ето заяви през уикенда, че "никога не си купува ориз, тъй като неговите поддръжници му даряват толкова много, че на практика може да го продава".
Това опъна нервите на мнозина в Япония, където недостигът на ориз повиши цените близо двойно в сравнение с април 2024 г., коментира агенцията.
Факторите за това включват лоша реколта заради топлото време през 2023 г. и паническото изкупуване след предупреждение за "мегаземетресение" миналата година на фона на туристически бум.
Ето отстъпи от коментара си и заяви, че жена му го е коригирала, че "тя купува ориз за семейството".
Но след критики от премиера той подаде оставка. Приемник на поста е Шинджиро Коидзуми (44 г.), син на бившия премиер Джуничиро Коидзуми.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Делото „Хасърджиев“: Прокуратурата настоява за по-тежки мерки
Дата: 08/05, 13:04
Радев маха шефа на ДАНС
Дата: 08/05, 12:58
Урсула Фон дер Лайен с първо послание към Румен Радев
Дата: 08/05, 12:54
Премиерът: Първото заседание на новото правителство ще е още днес
Дата: 08/05, 12:45
Иван Бакалов: Радев може да свърши като Виденов
Дата: 08/05, 12:25