Снимка: Пиксабей
Обединените арабски емирства регистрираха температурен рекорд за месец май - 51,6 градуса по Целзий, предаде Франс прес, като се позова на Националния метеорологичен център.
"Най-високата температура, регистрирана в страната днес, е 51,6 градуса по Целзий в град Суейхан, на около 70 километра северно от големия град Ал Аин в Абу Даби. Рекордът беше отчетен в 13,45 ч. местно време“, заяви Центърът в „Екс“. Така е бил счупен рекордът, поставен вчера пак в Абу Даби и възлизащ на 50,4 градуса по Целзий.
Пустинната страна още през април преживя едно нетипично горещо време за сезона, като средната максимална температура беше рекордна за този месец - 42,6 градуса по Целзий, съобщава БТА. Това накара властите да издадат предупреждения към населението, да го призоват да пие много вода и да избягва дейностите на открито в най-горещите часове на деня.
На 27 април температурите достигнаха пик от 46,6 градуса по Целзий, като почти подобриха рекорда за месеца от 46,9 градуса по Целзий, регистриран през април на 2012 г.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Първоначалните резултати от пробите на водата в Свищовско са готови
Дата: 05/05, 21:33
Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил
Дата: 05/05, 21:21
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 05/05, 21:10
Тръмп: Иран трябва да развее бялото знаме - армията му използва детски играчки
Дата: 05/05, 21:072 Коментара
Благотворителна кауза: Незрящ студент от Варна получи брайлов компютър
Дата: 05/05, 21:00