кадър: Метео България
Сняг продължава да трупа на Витоша. Това става ясно от кадър, публикуван във фейсбук страницата на Meteo Bulgaria. Снежната покривка започна да се образува още вчера с рязкото падане на температурите и интензивните валежи в страната.
Снимката е от стълбите на заслона на Черни връх и видимо има няколко сантиметра нов сняг, предаде Фокус.
Сняг валя тази сутрин в района на Рожен и Пампорово, казаха за БТА от Метеорологичната станция на връх Рожен и Планинската спасителна служба на Българския Червен кръст.
Минус 0,4 градуса минимална температура е измерена на Рожен, а термометрите в Пампорово отчетоха минус 2 градуса.
Около 1 см снежна покривка се е образувала за кратко по поляните на Пампорово. В района на вр. Снежанка следите от необичайния за края на май сняг са все още видими.
Снеговалеж е наблюдаван във високите части на област Смолян, по информация от местни жители.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На дъното до Морска гара - Варна откриха пейки, столове, колело и тротинетки
Дата: 07/05, 12:20
Водач на тротинетка е с опасност за живота след катастрофа в Стара Загора
Дата: 07/05, 12:16
Гюров на последното заседание на кабинета: Министрите не се скриха зад унизителното оправдание "за два месеца толкова"
Дата: 07/05, 12:00
Браншовик: Ще има череши тази година, но се надяваме да има и нормални цени на пазара
Дата: 07/05, 12:00