Кадър BirdLife Bulgaria
За съжаление и трите малки на семейството бели щъркели от Драгушиново загинаха заради проливните дъждове и ниските температури от последните дни. Това съобщиха от Българско дружество за защита на птиците BirdLife Bulgaria, предаде Пловдив 24.
"Имаме данни и за други подобни случаи в страната", обясняват от дружеството.
"С помощта на екип от ЕРМ - Запад ще разчистим гнездото. Малка е вероятността двойката да пристъпи отново към гнездене", пишат още те.
"Доколко резките промени във времето се отразиха на цялата популация на вида тази година, ще разберем по време на втория етап на Международното преброяване на белия щъркел, което ще се проведе това лято", заявяват от дружеството.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сестри Стоеви спечелиха титлата във Франция
Дата: 10/05, 11:50
Адам Йейтс се оттегля от Джирото заради контузиите от тежкото падане вчера
Дата: 10/05, 11:40
Неизвестен покри с розово наметало паметника на Альоша в Пловдив
Дата: 10/05, 11:30
Петър Витанов „Прогресивна България”: Свалянето на охраната на Борисов и Пеевски не зависи от Народното събрание
Дата: 10/05, 11:20
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 11:20