Снимка: Пиксабей
Тоталната забрана за продажба и разспространение на вейп устройствата няма да доведе до отказване на зависимите, а ще позволи "черният пазар" да се развие. С плавни мерки и контрол от страна на държавата пушенето електронните цигари трябва да стане непривлекателно, за да има ефект. Това каза Сирма Георгиева, председател на Асоциацията по зависимости, в предаването на Радио Варна.
По думите ѝ в страната се отчита високо ниво на никотинова зависимост и ограничаването няма да проработи.
Вейповете създадоха много нови потребители и понижиха възрастта на употреба на никотин чрез тях, коментира още Георгиева.
Според нея трябва да бъде приета дългосрочна стратегия, а първоначално да се започне със забрана на плодовите вкусове. Да бъде осъществяван контрол от държавата, включително и за маркетинговите подходи и подредба на продуктите в магазините, е една от идеите, които могат да се използват за да се обърне тенденция, смята тя.
Да бъде забранена рекламата на вейповете, всякакво тяхно промотиране, както и производството на устройствата в определени цветове, е друга мярка, която предлагат от асоциацията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09
Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08
Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08
„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02
Кирил Петков за кабинета „Радев“: Хората зад ИТН свалиха моето правителство. Успели са да кадруват и днес
Дата: 08/05, 09:50