Кадър Х
Никола Цолов продължава да затвърждава силните резултати от последните седмици във Формула 3. Той заслужи да стартира от първата редица в основното състезание на пистата „Каталуния“ край Барселона с резултата в днешната си квалификация, предаде БГНЕС.
В петък Цолов не стартира по най-добрия начин, след като загуби първата си летяща обиколка заради напускане на границите на трасето. Във втория си тур той заложи на сигурното и прогресира до 11-то място, след което атакува във финалната си летяща обиколка с третия си комплект нови гуми.
В тази обиколка Цолов стигна до 1:28.997, с което се изкачи до втората позиция зад Рафаел Камара. Именно бразилецът завоюва четвъртия си полпозишън от началото на сезона. Латиноамериканецът изпревари с 0.216 секунди Цолов в борбата за първата позиция на стартовата решетка.
Трети в неделното основно състезание в Испания ще стартира бившият съотборник на Цолов в АРТ Лорън ван Хьопен, а компания на втората редица ще му прави Теофил Наел.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Африкански прах, валежи и бури в Гърция тези дни
Дата: 09/05, 13:50
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 13:50
Бившият служебен министър на енергетиката Трайчо Трайков: Кабинетът е в правото си да предприеме действие по смяната на Спецов
Дата: 09/05, 13:40
Веласкес определи групата за дербито с Лудогорец
Дата: 09/05, 13:34
БАБХ ликвидира четири огнища на шарка край Пловдив
Дата: 09/05, 13:20