Редактор: Юлия Георгиева, кадър бТВ
Комикът Димитър Донски се включи като участник в отбора на актьора Христо Пъдев в играта "Кой да знае" и успя да впечатли капитана си с интересни знания за авокадото.
Момчетата избраха въпрос на тема фауана.
При отглеждането на авокадо...:
- за всеки плод се използват 50 тона конски тор;
- за борба с вредителите са необходими по двама работници на растение;
- за един килограм авокадо се използват около 1000 летра вода.
След като изчете въпроса и отговорите водещият Сашо Кадиев възкликна, че ако всичко това е вярно, ние буквално съсипваме света.
То е така. В момента в Америка е много неетично да ядеш авокадо, защото отглеждането му наистина изисква много ресурси и едно авокадо е все едно да имаш кола без филтър на двигателя. Вече е забранено. Ако си някакъв милионер и те видиш да ядеш авокадо, ще те санкционират, коментира комикът.
Ама ти сериозно ли говориш или в момента дрънкаш някакви тъпотии?, възкликна Пъдев.
Това наклони везните към последния отговор.
Наистина авокадото е изключително полезно и затова е категоризирано като суперхрана. Отглеждането му изисква много грижи и торене, но се ползват изкуствени торове. Но наистина за отглеждането на килограм авокадо са необходими 1000 литра вода, тъй като дърветата имат нужда от постоянно напояване особено в сухи райони, където често се култивират. Това е една от причините, поради които отглеждането на авокадо търпи сериозни критики, особено в райони с водни дефицити, гласи верният отговор.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 06:30
По-високи температури, но отново с превалявания по Черноморието на 10 май
Дата: 10/05, 06:00
Спортът по телевизията в неделя 10 май
Дата: 10/05, 05:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 05:00
Хороскоп за неделя: Овен - успех; Близнаци - споделяне; Лъв - социални контакти; Скорпион - планиране; Риби - интуиция
Дата: 10/05, 04:30