Пиксабей
В Мармарис, Мугла е настъпило земетресение с магнитуд 5.8 по скалата на Рихтер. "Земетресението е усетено и в съседните области, всички екипи на AFAD и съответните институции продължават да извършват проучвания на място под координацията на губернатора". Това се посочва в съобщение на турския вътрешен министър Али Ерликая в социалната мрежа Х, предаде Фокус.
Според първите данни няма разрушения в жилищните сгради в града.
В резултат на земетресението в град Фетхие 14-годишно момиче е било откарана в болница поради паник атака, но въпреки всички усилия, за съжаление, е починала, се посочва още в съобщението на мнистъра.
В Мугла и околните райони 14 от 69 граждани са били лекувани на място в резултат на паника и скокове от високи места. 8 души са били лекувани амбулаторно и са били изписани. 46 граждани продължават да бъдат изследвани и лекувани в спешното отделение.
По данни на Националния Сеизмологичен Център към Национален Институт по Геофизика, Геодезия и География - БАН, събитието от 3 юни е от 02:17 часа българско време и с епицентър на 575 км от град Златоград, на 580 км от град Свиленград и на 790 км от град София.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Корман Исмаилов: Имаме дружества с голяма задлъжнялост и некачествени услуги
Дата: 07/05, 14:56
Бизнесът търси масово работници в туризма и в търговията
Дата: 07/05, 14:50
Задържаха непълнолетен с чужди номера и млад моторист без книжка за ден във Варна
Дата: 07/05, 14:42
Безплатни грипни ваксини за децата от есента
Дата: 07/05, 14:33
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 14:30