снимка: ИАРА
Трима любители риболовци бяха санкционирани след проверка на инспектори от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) – Варна на язовир Бозвелийско, край едноименното село в община Провадия.
Нарушителите са били засечени да използват повече от допустимия брой въдици по време на любителски риболов, въпреки че са притежавали редовни риболовни билети. На място са им били съставени актове, предаде Морето.
От ИАРА напомнят, че дори при наличие на билет, спазването на регламентираните условия за любителски риболов е задължително, включително ограниченията в броя на използваните въдици. Проверките ще продължат и през следващите седмици с цел опазване на рибните ресурси и гарантиране на равнопоставеност между риболовците.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
След открития GPS заглушителят в София: Пилот посочи какво се случва със самолетите, когато изгубят сигнал
Дата: 30/08, 12:09
Разбиха нарколаборатория за метамфетамин край Трявна
Дата: 30/08, 12:00
Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 30/08, 12:00
НАП с нощна акция в 9 заведения във Варна
Дата: 30/08, 11:46