снимка: ИАРА
Трима любители риболовци бяха санкционирани след проверка на инспектори от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) – Варна на язовир Бозвелийско, край едноименното село в община Провадия.
Нарушителите са били засечени да използват повече от допустимия брой въдици по време на любителски риболов, въпреки че са притежавали редовни риболовни билети. На място са им били съставени актове, предаде Морето.
От ИАРА напомнят, че дори при наличие на билет, спазването на регламентираните условия за любителски риболов е задължително, включително ограниченията в броя на използваните въдици. Проверките ще продължат и през следващите седмици с цел опазване на рибните ресурси и гарантиране на равнопоставеност между риболовците.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Вътрешният министър за убийството в Пловдив: МВР следи социалните мрежи за прояви на агресия и заплахи
Дата: 10/08, 14:42
Новата лаборатория за шофьори в Пловдив с резултати от 3 до 10 дни, вместо сегашните до осем месеца
Дата: 10/08, 14:26
МО показа дрона, паднал в България
Дата: 10/08, 14:26
Времето във Варна във вторник
Дата: 10/08, 14:22
Съдът отмени решение на шефа на "Булгаргаз" за отказан достъп до обществена информация по договора с "Боташ"
Дата: 10/08, 14:16