Снимка: Булфото
След втория протест на младите медицински специалисти от синдикат „Подкрепа“ заплашиха с ефективна стачка и спиране на работата на медици.
Те настояват за сключването на нов Отраслов колективен трудов договор и изпълнение на исканията на младите лекари.
Здравният министър Силви Кирилов, заяви че лично подкрепя искането за по-високи възнаграждения на младите медицински специалисти, но в бюджета няма предвидени такива пари, съобщава bTV.
А протестиращите настояват за около 3 770 лв. месечно брутно възнаграждение.
„Има предвидени от бюджета 5% за увеличаване на фонд работна заплата за увеличаване на всички структури в здравеопазването. Аз съм „за“, само моля тези, които правят предложението, да ми отговорят на два въпроса – първия е кой е източника на финансиране и втория е тази парична маса, как ще се отрази върху инфлацията в България“, коментира Кирилов.
Междувременно от Българския лекарски съюз (БЛС) изпратиха позиция до медиите. В нея те определиха исканията на младите лекари като справедливи, но настояват за промени в сектора.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп не изключва възможността да изпрати делегация в Москва за преговори за войната в Украйна
Дата: 09/05, 18:51
Черно море победи Ботев (Пд) във Варна, прекъснаха мача
Дата: 09/05, 18:40
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 18:30
Внасят законопроект за овладяването на цените на земеделската продукция
Дата: 09/05, 18:19