ГДБОП разкри случай на изнудване на бизнесмен в Габрово


04/06/2025, 15:51

Снимка: МВР

Двама души са арестувани за заплахи към бизнесмен и семейството му. След получен сигнал в Главната дирекция „Борба с организираната престъпност“ през месец януари служители от отдел „Контратероризъм“ предприемат действия за разкриване и документиране на престъплението, събират доказателства и пристъпват към провеждането на специализирана полицейска операция, съобщават от полицията.

При спецакцията на антимафиотите, реализирана на 3 юни в Габрово, са арестувани двама души - 43-годишна жена и 18-годишният ѝ син, за които в хода при разследването е установено, че целенасочено и в продължителен период от време са заплашвали бизнесмена. Според заплахите, ако той не им предаде на посочено от тях място сумата от 500 000 евро, ще пристъпят към отвличане на детето му, а след това и към физическото ликвидиране на самия него. 

Установено е, че двамата са извършили подробно проучване спрямо набелязаната жертва, както и че са се опитвали да прикрият следите след предприеманите от тях действия.

По случая е образувано досъдебно производство под ръководството и надзора на Софийската районна прокуратура. Задържаните са оставени в ареста за 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Предстои разглеждане на мярката „задържане под стража“.

На двамата са повдигнати обвинения по чл. 213а НК – заплаха за насилие и убийство или друго противозаконно действие с тежки последици за жертвата или негови близки, за което престъпление Наказателният кодекс предвижда до осем години лишаване от свобода и глоба до пет хиляди лева.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



В Бургас стартира вторият етап от Giro d'Italia
Дата: 09/05, 13:00

Водолази извадиха велосипед, тротинетка и пейка от дъното край Морската гара във Варна
Дата: 09/05, 12:50

ГДБОП: Фалшиви SMS съобщения за неплатени пътни глоби точат пари от сметките ви
Дата: 09/05, 12:40

Словашкият премиер пристигна в Кремъл за честванията на 9 май
Дата: 09/05, 12:301 Коментар

Скъпи самолетни билети, отменени полети и затруднения по летищата в Европа
Дата: 09/05, 12:21

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия