снимка: pexels.com
Отборът на Португалия се класира за финала в турнира за Лигата на нациите. Това стана факт, след като иберийците сломиха насред "Алианц Арена" домакинът на финалната четворка Германия с 2:1.
След нулево първо полувреме германците поведоха резултата в началото на втората част с попадение на Флориан Виртц (48'), а четвърт час по-късно "мореплавателите" изравниха чрез Франсиско Консейсао (63'). Веднага след това и Кристиано Роналдо (68') се разписа, правейки пълен обрат за гостите, предаде Спортал.
Бундес Тимът не познаваше вкуса на поражението до този момент от надпреварата, след като спечели групата си в турнира, а на 1/4-финалите отстрани Италия с общ резултат 4:3 (1:0 3:3). "Мореплавателите" също бяха почти безпогрешни до тук, като единствено записаха поражение в първата четвъртфинална среща с 0:1 от тима на Дания. На реванша обаче разбиха съперника с 5:2 и стигнаха до финалната четворка.
Португалия вече спечели веднъж Лигата на нациите в дебютното ѝ изадния през 2019 г., докато Германия все още не е триумфирала в сравнително новия турнир.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пожарът край село Българска поляна се разраства, обмисля се помощ от въздуха и задействане на BG-ALERT
Дата: 11/08, 18:44
Милошев в Балчик: От догодина общ билет за Ботаническата градина и "Двореца"
Дата: 11/08, 18:35
Активисти на „Грийнпийс“ белязаха с огромен надпис кораба „Кайрос“, закотвен край Бургас
Дата: 11/08, 18:16
Областният управител на Хасково свика спешно епизоотичната комисия заради ново огнище на шарка по овцете
Дата: 11/08, 17:56
Променят временно организацията на движение в тунел „Витиня“ на АМ „Хемус“
Дата: 11/08, 17:52