21 г. затвор за лекар от Норвегия, посягал на пациентките си


06/06/2025, 16:01

снимка Булфото

Норвежки лекар беше осъден днес на 21 години затвор за десетки изнасилвания и посегателства срещу пациентки, извършвани в продължение на близо 20 години, предаде Франс прес.

55-годишният Арне Бюе беше признат за виновен за 70 изнасилвания и посегателства, извършени в периода между 2004 и 2022 г. в медицинския му кабинет във Фроста, Централна Норвегия, както и за 82 случая на злоупотреба с позицията си.

Освен затворническата присъда му е наложена и забрана да упражнява лекарската професия, както и задължение да плати обезщетение на жертвите си.

Общо 94 жени се явиха в съда, за да свидетелстват за опипване или проникване, които Арне Бюе е извършил без медицински причини, по време на гинекологични прегледи.

Подобни действия се равняват на изнасилване по норвежкото законодателство.

Лекарят, който е записвал на видео действията си, беше оправдан по девет точки от обвинителния акт, който включваше над 160.

Наложената присъда съответстваше на поисканата от съда. Защитата на Бюе, който признаваше само за около 20 случая, искаше по-леко наказание от 17 до 18 години затвор.

Засега лекарят не е решил дали ще обжалва, предаде Дарик.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 09:40

Предполагаем случай на хантавирус в Испания
Дата: 09/05, 09:38

Георги Лозанов: До президентските избори ще е станало ясно каква власт е дошла
Дата: 09/05, 09:281 Коментар

Песков: За Путин 9 май е натоварен и наситен работен ден
Дата: 09/05, 09:15

Между 1 и 1.30 евро на едро за сливи, и ябълки, и череши тази година в Кюстендилско
Дата: 09/05, 09:131 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия