Пиксабей
След 7 дневният период на сухо и горещо време, което е нетипично за началото на юни. Горещата вълна обхванала Балканите и Югоизточна Европа, предизвика редица пожари в Гърция и доведе до засушаване на южните части от полуострова, идва ред на дъждовен период - с чести валежи, гръмотевици и градушки. Очакваме и понижение на температурите, като максималните ще са около 27-32-33 градуса по Целзий, предаде Метео Балканс.
Важно е да се обърне внимание на техния характер, тъй като подобен тип валежи могат да причинят локални наводнения.
Според текущите прогнози към периода 9-12 юни, над полуострова ще се формират вътрешно масови гръмотевични бури. Тези валежи малко ще понижат температурите , като цяло на Балканите. По-дълъг период на валежи и по-ниски температури се очакват към началото на третото десетдневие на месеца.
Към 18-23 юни очакваме още една порция дъжд и захлаждане, което окончателно ще доведе до край на юнските горещини, но за кратко! Над нашата страна ще се формира облачност на ниско налягане. Ще има условия на повече валежи и то на повече места.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 22:50
Левски вдигна 27-ата титла в историята си
Дата: 09/05, 22:45
Путин: Войната върви към своя край
Дата: 09/05, 22:332 Коментара
Балкан излъга Черно море след продължение
Дата: 09/05, 22:32
Ердоган: Европа без Турция е непълна и уязвима при управлението на кризи
Дата: 09/05, 22:19