Концертът „Здравей, лято!” изпълни градинката на НЧ „Отец Паисий” с феерия от музика и цветове


Дата: 11/06, 12:54

Празник на талантите и творчеството и истинско тържество за стотици варненци - така най-кратко може да се опише концертът „Здравей, лято!”, организиран от Народно читалище „Отец Паисий” на 7 юни.

Продукцията, която показва постиженията на съставите и школите, за които то е дом, се провежда за 19-а година, но за трети път тя е на голяма открита сцена в градинката на читалището. Танците, песните, инструменталните изпълнения, допълнени с магичното шоу на илюзиониста Арсен, дадоха подобаващо начало на лятната ваканция, което ще се помни и ще носи радостни спомени чак до края ѝ.

Над 400 участници участници взеха участие в празника, представяйки ДК „Многознайко”, Школата по класически балет, ТС „Карма”, ТШ „Арт денс”, формациите „Бънджи сингърс” и „Накит”, школите по пиано, цигулка, китара и народни танци и ДТА „Зорница”.

Фестивалната атмосфера беше допълнена от работилницата на Арт ателие „Ракурс” и къта за лего фантазии.

„Във Варна има талантливи деца и тяхното място е в читалищата”, това сподели Даниела Колева, секретар на Народно читалище „Отец Паисий - 1934 г.”, което  е най-голямото в най-големия варненски район „Приморски”.

На фона на ярките цветове на сценичните костюми и безспорните творчески постижения на децата и техните преподаватели, един факт буди истинско недоумение. Финансовата тежест на концерта на открито „Здравей, лято!” пада изцяло върху бюджета на читалището. За разлика от предишни години, през тази той не получава финансиране от общинския фонд „Култура”. А в това няма логика, защото тъкмо такива празници формират и заздравяват общността на варненци.

* публикация


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Предупреждават за повишение на нивата на реките
Дата: 06/12, 11:30

Сериозен дъжд наводни Пловдив
Дата: 06/12, 11:20

Съдът решава за указа на Тръмп
Дата: 06/12, 11:10

Волейболният отбор на ОУ „Добри Чинтулов“ поема към световния спортен подиум в Китай – DS Home Варна подкрепя младите таланти
Дата: 06/12, 11:10

Любен Дилов-син: В България много се краде
Дата: 06/12, 11:001 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия