кадър: БНТ
Португалия стана първият двукратен носител на трофея в турнира Лига на нациите! Иберийците триумфираха срещу съседите си от Испания във финала на "Алианц Арена" в Мюнхен с резултат 7:5 след изпълнение на дузпи.
Редовното време предложи истинско зрелище, но не и краен победител, след като за "Ла Фурия Роха" точни бяха Мартин Субименди (21') и Микел Оярсабал (45'), докато за "мореплавателите" се разписаха Нуно Мендеш (26') и Кристиано Роналдо (61'). В продълженията равенството 2:2 се запази и така се наложи дузпи да определят новия шампион в турнира, предаде Спортал.
Националните отбори на Португалия и Испания завършиха при резултат 2:2 на „Алианц Арена“ във финала на Лига на нациите А. Точни за испанците бяха Мартин Субименди (21') и Микел Оярсабал (45'), а за португалците се разписаха Нуно Мендеш (26') и Кристиано Роналдо (61'). Така мачът навлезе в продължения.
Роберто Мартинес предприе само две промени в португалския състав след победата с 2:1 в полуфинала срещу домакина Германия. В халфовата линия този път Витиня беше предпочетен пред Рубен Невеш. В атака пък Тринкао отстъпи мястото си на Франсиско Консейсао. В центъра на нападението отново започна суперзвездата и капитан Роналдо.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Пожарникари рязаха кола, за да извадят 17-годишно момиче
Дата: 10/02, 10:57
Папа Лъв XIV изпрати 80 генератора на ток и лекарства в Украйна
Дата: 10/02, 10:54
Българин създава в САЩ сектата "Клонка Давидова", през 1993 г. 82 от членовете й и водачът Дейвид Кореш загиват в имението "Планината Кармел"
Дата: 10/02, 10:38
АПС при президента: Нашето виждане е, че Андрей Гюров отговаря на очакванията за служебен премиер
Дата: 10/02, 10:36
Мъже нападнаха такси с палки, единият имал неуредени сметки с клиентка
Дата: 10/02, 10:33