Пиксабей
Два китайски самолетоносача са били забелязани за първи път от японските отбранителни сили да извършват едновременни операции в Тихия океан. Това обяви днес, 10 юни, японският външен министър Такеши Ивая, цитиран от Ройтерс, предаде Актуално.
Японското Министерство на отбраната потвърди, че корабите "Ляонин" и "Шандун", са действали на отделни места в Тихия океан в събота, като и двата са кораба са били в близост до южни острови, принадлежащи на Япония.
Министър Ивая заяви, че министерството е осъществило контакт с Пекин чрез посолството на Китай в Япония и че ще предприеме по-нататъшни "подобаващи стъпки", ако счете за необходимо.
Ден по-рано японски официални лица заявиха, че "Ляонин" е плавал в изключителната икономическа зона на Япония близо до Минамиторишима, отдалечен остров на изток от остров Иво Джима.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
С превалявания и максимални 18 градуса във Варна на 9 май
Дата: 09/05, 06:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 05:30
Спортът по телевизията в събота 9 май
Дата: 09/05, 05:00
Хороскоп за събота: Близнаци - информация; Дева - баланс; Скорпион - внимание; Козирог - уединение; Водолей - гъвкавост
Дата: 09/05, 04:30
На днешната дата през 1913 г. България предава на Румъния Силистра и 3 км около града
Дата: 09/05, 04:00